Tak co kolik je tu cechu?

Moderators: preston, navaraf

Mr Van Dildrass
Posts: 6
Joined: Wed Jan 12, 2005 7:50 pm
Location: Czech Republic

Post by Mr Van Dildrass »

Frozen-Shade wrote:no uz chapu...
Frozen-Shade wrote: 2) proc ve verzi 0.2.6 (i v jinych) nejsou zadne aplikace proste jen nahej system? kdis jsem stahnul source 0.2.6 tam ten obsahuje mnoho aplikaci jen ja neumim programovat ani kompilovat..
Windows, NetBSD a dalsi systemy jsou vydavany jen se zakladnimi aplikacemi, nekomu to vyhovuje (mne), nekomu ne (tobe). Nicmene si dovedu predstavit, ze LiveCD verze 0.3 by mohlo prijit s predinstalovanymi OpenOffice, Firefoxem, Abiwordem atd. aby ReactOS ukazal, co uz dokaze. Lidi chteji vyzkouset co to umi a instalovat se jim to nechce.
Myslím si, že v základní verzi by měl ten systém být ještě holejší, než jsou normální widle. Věc, která se mi na tomhle systému líbí je, že zabírá na disku 30MB a že startuje 10s. Jedna z věcí, která mě na widlích děsně štve je, že když si je instaluji, tak nemám žádný výběr, a musím nainstalovat všechno včetně kalkulačky, min, exploreru, mediaplayeru a včetně Billem určených služeb. Ne vždy musí mít počítač tak velký disk aby se tam vešly i miny (viz můj notebook který má 1GB).
Samozřejmě že by měly být vydány i verze přeplněné (GPL) software, aby to lidé, co nechtějí, nemuseli instalovat.
Frozen-Shade wrote: 2) proc ve verzi 0.2.6 (i v jinych) nejsou zadne aplikace proste jen nahej system? kdis jsem stahnul source 0.2.6 tam ten obsahuje mnoho aplikaci jen ja neumim programovat ani kompilovat..
Vy jste asi nepostřehl, že ROS má být plně kompatibilní s windows postavenými na technologii NT => jediný důvod, proč tam v současné době nefungují veškeré aplikace je prostě to, že ten systém ještě není zdaleka dodělán. Navíc neexistuje žádná metoda, jak tam dostat víc software (kromě nepoužití neudělaných API) - žádná kompilace pro tento systém neexistuje - kompiluje se stejně jako pro W$.
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

Mr Van Dildrass: vidim ze sou tady lide ktery delaji z jinych jen magory.. ze?
nesnasim takove lidi jak jses ty.. a kdis takove lidi jak jses ty delaji na reactOS tak to tenhle system douho existovat nebude.. radeji prejdu na MenuetOS.. tak aspon nejsou takovy magori jak ses ty..

cus all.
PhosphurOS beta 5
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

Frozen-Shade wrote:Mr Van Dildrass: vidim ze sou tady lide ktery delaji z jinych jen magory.. ze?
nesnasim takove lidi jak jses ty.. a kdis takove lidi jak jses ty delaji na reactOS tak to tenhle system douho existovat nebude.. radeji prejdu na MenuetOS.. tak aspon nejsou takovy magori jak ses ty..

cus all.
Nikdo z tebe magora nedela, tak se uklidni.

BTW: Myslim, ze je ta spravna chvile na ukonceni tohoto threadu, diskuse uz neodpovida puvodnimu tematu.
navaraf
Developer
Posts: 38
Joined: Sun Nov 28, 2004 2:29 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Post by navaraf »

p0tapnik wrote:Nikdo z tebe magora nedela, tak se uklidni.

BTW: Myslim, ze je ta spravna chvile na ukonceni tohoto threadu, diskuse uz neodpovida puvodnimu tematu.
Diky, ze jsi to napsal ... sam bych to lip nerek.

Doufal jsem, ze to nebude potereba a stale doufam, ze toho nebudu muset vyuzivat, ale nyni mam moderatorska prava na toto forum... Prosim, zkuste tu diskuzi vest trochu kultivovane.
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

oki.. nebudu sem vice chodit..

omlouvam se vsem..

cus
PhosphurOS beta 5
etko
Posts: 154
Joined: Thu May 26, 2005 3:43 am
Location: Slovakia
Contact:

Post by etko »

No neviem ci je spravne prispiet do tohto threadu este, ale chcel som povedat, ze rozmyslal som ci je Filip Navara je cech, podla toho volny.cz, ale ze naozaj je som nevedel :). Musim povedat, ze klobuk dole pred vsetkymi devmi!
Bono
Posts: 1
Joined: Fri May 27, 2005 4:37 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Jsem s vami

Post by Bono »

Zdravim vsechny cechoslovaky (stejne jsme bratri, ze?), hlasim se jako dobrovolnik na lokalizaci...
Jsem rad, ze na tomto projektu ma nekdo z CZ taky zasluhy...:)

Zatim cus...
Vesely
Posts: 11
Joined: Fri Jun 03, 2005 4:15 pm

take se pridam

Post by Vesely »

Take bych rad pomohl s lokaliza(a cimkoliv dalsim), nejlepsi by bylo, kdyby nekdo napsal/nejake české how-to, aby byla prolomena počáteční bariéra.

Dokud nebudou české stránky, navrhuji využít pro informace o překladu buď stávající, wiki reactos, nebo heslo reactos na českých wikiknihách(tam jsem již spolusesmolil několik návodů na překlad reactos, informace o kompaktibilitě apod.)

Hlavně to musí mít pevný systém - každý by si vzal nějakou část na starost a zapsal by datum, kdy s tím začal, pak by jednou za čas doplňoval status(kolik je hotovo). Pokud by tak neučinil řekněme třeba dva měsíce,
mohl by se překladu ujmout někdo jiný.
misticjoe
Posts: 1
Joined: Fri May 05, 2006 2:52 pm

Re: Tak co kolik je tu cechu?

Post by misticjoe »

dr meduza wrote:Tak co sou tu naky dalsi cesi?
inu kupříkladu nově i já :-)
djjet
Posts: 1
Joined: Mon Jun 19, 2006 1:23 am

a co slovaci?

Post by djjet »

no je tu aj jeden slovak 8) o ReactOS som sa dozvedel az dnes. zaujimalo by ma ci sa da rozbehat drivere z windowsu pod tymto systemom. ked som dobre vytozumel tak by mal byt kompatibilny s NT systemami. takze uvazujem o nom ako nahradu za WinXP a konecne mozme prejst na Linux-Ubuntu. ked daco budem potrebovat tak bootnem do ReactOS. Ide mi o to ci v nom budu fungovat bezne aplikacie z windowsu - ICQ, PsPad, Firefox, Thunderbird, Openoffice, Word, Exel, Powerpoint atd... a sem tam aj nejake novsie hry :lol: idea cisteho systemu - usudzujem ze nema v sebe skoro nic kedze instalacka ma 15 MB - sa mi celkom paci. zajtra to skusim nainstalovat.
mcgogo
Posts: 18
Joined: Wed Jun 21, 2006 6:21 am

Post by mcgogo »

Ahoj tak teprve ted jsem se stacil zalogovat i kdyz na tyto stranky chodim uz alespon tri roky, jeste kdyz mel ROS jen command line. No kazdopadne je hezke ze se do tohoto projektu zapojili i nejaci cesi jako napr. Filip. Tak jen preji hodne casu chuti a pul je hotovo. :D Bohuzel jsem anťák na programovani tak asi moc nepomuzu ale aspon budu drzet palce.
Lego
Posts: 1
Joined: Wed Jun 21, 2006 6:12 pm

Post by Lego »

Caute, zdravim Vas zo Slovenska.

Akurat som to tu objavil, asi to sosnem a instalnem
thool
Posts: 1
Joined: Tue Aug 22, 2006 12:02 am

Post by thool »

pouze nenapadne prikyvuji jako dalsi cech :)
mcgogo
Posts: 18
Joined: Wed Jun 21, 2006 6:21 am

Post by mcgogo »

ahoj děje se něco kolem té lokalizace že bych taky par řadků sesmolil? jenže opravdu by to chtělo české "how to"
ZeroPoint
Posts: 3
Joined: Sun Mar 04, 2007 1:32 am

Post by ZeroPoint »

Ano, souhlas české how to... snad to časem dopadne..
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests