Tak co kolik je tu cechu?

Moderators: preston, navaraf

Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

zdravim..

ja pouzivam PhosphurOS beta 5 , pres CherryOS mam Mac OS X 10.3
a na notebooku mam ReactOS 0.2.6

no registrace ceske stranky reactos-u podle mne bude stacit na nejakem free serveri.. pak kdis se to celkem good rozjede a budou snad i nejaky reklamni veci tak se to da na nejakej placenej server..

s lokalizacii do cestiny to neni zly napad jenze kto to bude compilovat??? na to treba kopu aplikacii..
PhosphurOS beta 5
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

[quote="Frozen-Shade"]zdravim..

ja pouzivam PhosphurOS beta 5 , pres CherryOS mam Mac OS X 10.3
a na notebooku mam ReactOS 0.2.6

[/quote]

Husty... co se nazvu tyce, chytil jsem se az na OSX, jinak ty predchozi sem musel vygooglit co ze sou vlastne zac.

Na notebooku ReactOS 0.2.6? Primarne? Predpokladam, ze pouzivas pouze Abiword, lynx a jbmail...
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

Husty... co se nazvu tyce, chytil jsem se az na OSX, jinak ty predchozi sem musel vygooglit co ze sou vlastne zac.

Na notebooku ReactOS 0.2.6? Primarne? Predpokladam, ze pouzivas pouze Abiword, lynx a jbmail...
abych ti to objasnil.

PhosphurOS je klon staryho BeOS s new patchmi + aplikacemi..
Cherry OS je program ktery dokaze rozjet Mac OS X na PC X86
Mac OS X asi vis co je.. a ReactOS take..

no reactOS mam na notebooku nainstalovan jen na skouseni tohto systemu..

jen bych jeste rad vedel proc mi ReactOS nedetekuje Floppy mechaniku..
vi to nekdo?

a komu mam posilat prelozeny source reactOSu aby ho skompiloval protoze mne se nechce instalovat 20 programu abych to skompiloval..
a vec dalsi : nemam windowz a ani ho nechci
PhosphurOS beta 5
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

[quote="Frozen-Shade"][quote]Husty... co se nazvu tyce, chytil jsem se az na OSX, jinak ty predchozi sem musel vygooglit co ze sou vlastne zac.

Na notebooku ReactOS 0.2.6? Primarne? Predpokladam, ze pouzivas pouze Abiword, lynx a jbmail...[/quote]

abych ti to objasnil.

PhosphurOS je klon staryho BeOS s new patchmi + aplikacemi..
Cherry OS je program ktery dokaze rozjet Mac OS X na PC X86
Mac OS X asi vis co je.. a ReactOS take..

no reactOS mam na notebooku nainstalovan jen na skouseni tohto systemu..

jen bych jeste rad vedel proc mi ReactOS nedetekuje Floppy mechaniku..
vi to nekdo?

a komu mam posilat prelozeny source reactOSu aby ho skompiloval protoze mne se nechce instalovat 20 programu abych to skompiloval..
a vec dalsi : nemam windowz a ani ho nechci[/quote]
Nejlip asi Filipovi (xnavara@volny.cz), nebo muzes zalozit ucet na bugzille (reactos.com/bugzilla) a pridat ty preklady jako bug, tak to dela bezne rada lidi, kteri nemaji pristup do SVN.

Jinak diky za objasneni, na ten PhosphurOS jsem narazil, ale v tyhle souvislosti mne vic zajima HaikuOS, nezkousel jsi? Ten CherryOS vypada zajimave, ale nikde jsem nenarazil na nic blizsiho krome cherryos.com - site under construction :-)
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

no HaikuOS neni operacny system.. je to firma ktera chce predelat celej BeOS a pokracovat v jeho oziveni.... zatim jen vytvareji patche, ovladace a nejake dulezite programy pro lepsi chod BeOS.. PhosphurOS je nejlepsi protoze je postaven na BeOS jadru 5.1.0 ktery Be Inc. nikdy nevydala.. pak tohle jadro kupil yellowtab ktery s toho udelal komecni system Zeta.. PhospurOS je udelan s tohohle jadra 5.1.0 a je free.. rika se prej PhosphurOS je nezakonny protoze jadro ktere uzivaji je ukradene... ale kazdej na to kasle..

k tomu prekladu reactos...
dobra muzu mu posilat prelozeny source jenze kde mam zjistit co uz je a co jeste neni prelozene.. protoze bude zbytocna prace prekladat neco co uz prelozene je..


jj cherryOS stranka je ve vystavbe.. ja cherryOS pouzivam uz asi pul roku s Mac OS X.. a jede to na nem perfektne.. mam cherryOS 1.0.1 + crack.. je to komercni verze a crack najdes vsude.. ale potrebujes Mac OS X bud ISO nebo CD.. a na nete je ho nenormalni problem sehnat..
PhosphurOS beta 5
navaraf
Developer
Posts: 38
Joined: Sun Nov 28, 2004 2:29 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Post by navaraf »

Frozen-Shade wrote:jen bych jeste rad vedel proc mi ReactOS nedetekuje Floppy mechaniku..
vi to nekdo?
Hartmut Birr nedavno pracoval na driveru pro floppy mechaniky a tak by vetsina podobnych problemu mela byt nyni vyresena (samozrejme pouze v SVN, zadna oficialne vydana verze tyto obravy neobsahuje).

EDIT: neni -> nyni
Last edited by navaraf on Mon Apr 18, 2005 7:52 am, edited 1 time in total.
Denzil
Posts: 24
Joined: Sat Nov 27, 2004 1:01 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Denzil »

no registrace ceske stranky reactos-u podle mne bude stacit na nejakem free serveri.. pak kdis se to celkem good rozjede a budou snad i nejaky reklamni veci tak se to da na nejakej placenej server..
Server není potřeba, lokalizované stránky jsou na stejném serveru jako oficiální. Jde hlavně o adresu.
no HaikuOS neni operacny system..
Je, nebo spíš bude viz http://haiku-os.org
dobra muzu mu posilat prelozeny source jenze kde mam zjistit co uz je a co jeste neni prelozene..
V SVN, zajímají tě konkrétně .rc soubory. Tedy pokud se nechystáš překládat freeloader tam bude potřeba přeložit přímo zdrojáky.
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

Hartmut Birr nedavno pracoval na driveru pro floppy mechaniky a tak by vetsina podobnych problemu mela byt neni vyresena (samozrejme pouze v SVN, zadna oficialne vydana verze tyto obravy neobsahuje).
tak to jakoze podpora pro floppy nebude nigdy?? nebo se chysta placena verze ReactOS s mnoha vylepseni a podpory floppy?? to je co za pitomost??
ja od zacatku reactOSu cekam na podporu floppy a nakonec ani nebude?? teda je ale jen pro urcene lidi??? asi radeji prejdu na MenuetOS.. ten ma i podporu pro floppy.. jsem ted moc sklaman s tohodle systemu.. :evil:
Je, nebo spíš bude viz http://haiku-os.org
ja nerikam ze nigdy nebude OS.. jen zatim delaji patche, driveri a pod veci.. OS zatim nedelaji protoze spolupracuji s tvurci PhosphurOS.. ale tesim se az zacnou delat vlastni OS.. to bude rachot.. :D
PhosphurOS beta 5
navaraf
Developer
Posts: 38
Joined: Sun Nov 28, 2004 2:29 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Post by navaraf »

Frozen-Shade wrote:
Hartmut Birr nedavno pracoval na driveru pro floppy mechaniky a tak by vetsina podobnych problemu mela byt neni vyresena (samozrejme pouze v SVN, zadna oficialne vydana verze tyto obravy neobsahuje).
tak to jakoze podpora pro floppy nebude nigdy?? nebo se chysta placena verze ReactOS s mnoha vylepseni a podpory floppy?? to je co za pitomost??
ja od zacatku reactOSu cekam na podporu floppy a nakonec ani nebude?? teda je ale jen pro urcene lidi??? asi radeji prejdu na MenuetOS.. ten ma i podporu pro floppy.. jsem ted moc sklaman s tohodle systemu.. :evil:
Omlouvam se za preklep v puvodnim textu zpravy...samozrejme, ze podpora pro floppy je (zatim pouze v SVN, takze pro testovani jsou potraba bud "nighlty builds" nebo zkompilovat si ReactOS sam) a bude. A zadna placena verze se neplanuje a ani by to nebylo mozne z legalnich duvodu (resp. bylo by mozne prodavat ReactOS, ale zdrojaky by musely byt stale volne k dispozici).
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

no uz chapu...

1) v ktery verzi (volny pro lidi) se dockam podpory pro floppy?

2) proc ve verzi 0.2.6 (i v jinych) nejsou zadne aplikace proste jen nahej system? kdis jsem stahnul source 0.2.6 tam ten obsahuje mnoho aplikaci jen ja neumim programovat ani kompilovat..

3) verze pro lidi co je ted 0.2.6 jsou stabilny nebo nestabilni verze? protoze u mne je ten sytem hodne nestabilny.. hlavny problem mam se zaviranim aplikaci.. kdis zavru nejakou aplikaci tak se stane ze aplikace stuhne.. nebo konkretne se stava ze jsem stahnul Midnight commander a ten kdis zavru tak stuhne celej reactOS.. (pouzivam jen aplikace ktere sou na tyhle strance)..

4) prohlidnul jsem si ten SVN ale nikam mne to nepustilo protoze vsude to chtelo jmeno a heslo. a ja takovej pristup nemam... kdis jsem cetl o prekladani reactOSu tak jsem myslel to ze si stahnu volny source a bude se prekladat soubory typu .cpp .asm .c a pod.. to co vlastne volny source obsahuje.. ale kdis to prekladate jinak tak to neni nic pro mne..
PhosphurOS beta 5
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

Frozen-Shade wrote:no uz chapu...

1) v ktery verzi (volny pro lidi) se dockam podpory pro floppy?
Jestlize Hartmut na driveru pro floppy pracoval a je v SVN, tak se dockas hned v pristi vydane verzi (nejspis 0.3).
Frozen-Shade wrote: 2) proc ve verzi 0.2.6 (i v jinych) nejsou zadne aplikace proste jen nahej system? kdis jsem stahnul source 0.2.6 tam ten obsahuje mnoho aplikaci jen ja neumim programovat ani kompilovat..
Windows, NetBSD a dalsi systemy jsou vydavany jen se zakladnimi aplikacemi, nekomu to vyhovuje (mne), nekomu ne (tobe). Nicmene si dovedu predstavit, ze LiveCD verze 0.3 by mohlo prijit s predinstalovanymi OpenOffice, Firefoxem, Abiwordem atd. aby ReactOS ukazal, co uz dokaze. Lidi chteji vyzkouset co to umi a instalovat se jim to nechce.
Frozen-Shade wrote:3) verze pro lidi co je ted 0.2.6 jsou stabilny nebo nestabilni verze? protoze u mne je ten sytem hodne nestabilny.. hlavny problem mam se zaviranim aplikaci.. kdis zavru nejakou aplikaci tak se stane ze aplikace stuhne.. nebo konkretne se stava ze jsem stahnul Midnight commander a ten kdis zavru tak stuhne celej reactOS.. (pouzivam jen aplikace ktere sou na tyhle strance)..
Pokud umis cist, jiste si narazil na to ze ReactOS je pre-alpha - tzn. neco jako casovana bomba :)
Frozen-Shade wrote: 4) prohlidnul jsem si ten SVN ale nikam mne to nepustilo protoze vsude to chtelo jmeno a heslo. a ja takovej pristup nemam... kdis jsem cetl o prekladani reactOSu tak jsem myslel to ze si stahnu volny source a bude se prekladat soubory typu .cpp .asm .c a pod.. to co vlastne volny source obsahuje.. ale kdis to prekladate jinak tak to neni nic pro mne..
Online SVN server (svn.reactos.com) ted vyzaduje pri prohlizeni prihlaseni, nevim proc, zeptej se vyvojaru, nejlepe Caspera, ten je spravcem SVN.
navaraf
Developer
Posts: 38
Joined: Sun Nov 28, 2004 2:29 pm
Location: Czech Republic
Contact:

Post by navaraf »

p0tapnik wrote:Online SVN server (svn.reactos.com) ted vyzaduje pri prohlizeni prihlaseni, nevim proc, zeptej se vyvojaru, nejlepe Caspera, ten je spravcem SVN.
Pristup pomoci SVN je stale funkcni...pres HTTP (tj. ViewCVS) je nutne prihlaseni, ale to je patrne jen nedopatreni ke kteremu doslu, kdyz se na serveru instaloval Service Pack 1 (pro W2K3) a delaly dalsi upravy v konfiguraci. Ja napisu Casperovi a doufam, ze to bude vyreseno co nejdriv...
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

navaraf wrote:Pristup pomoci SVN je stale funkcni...pres HTTP (tj. ViewCVS) je nutne prihlaseni, ale to je patrne jen nedopatreni ke kteremu doslu, kdyz se na serveru instaloval Service Pack 1 (pro W2K3) a delaly dalsi upravy v konfiguraci. Ja napisu Casperovi a doufam, ze to bude vyreseno co nejdriv...
Jasne, sorry, blbe jsem se vyjadril.
Frozen-Shade
Posts: 9
Joined: Fri Apr 15, 2005 6:36 pm

Post by Frozen-Shade »

Windows, NetBSD a dalsi systemy jsou vydavany jen se zakladnimi aplikacemi,
jenze reactos nema ani jen ty nejzakladnejsi aplikace.. je to proste jen hole jadro a konec.. a kdis neco chces tak jsi to stahni z netu.. to je trochu blbej pristup k lidem ktery si jej instaluji na HDD...
Pokud umis cist, jiste si narazil na to ze ReactOS je pre-alpha - tzn. neco jako casovana bomba
cist umim (zatim) a 0.3 bude ta zakladni stabilni verze?? nebo stabilni verze bude jen 1.0?
Pristup pomoci SVN je stale funkcni...pres HTTP (tj. ViewCVS) je nutne prihlaseni, ale to je patrne jen nedopatreni ke kteremu doslu, kdyz se na serveru instaloval Service Pack 1 (pro W2K3) a delaly dalsi upravy v konfiguraci. Ja napisu Casperovi a doufam, ze to bude vyreseno co nejdriv...
pro mne za mne to resit nemusite.. ja se v zdrojakech hrabat nebudu.. stejne neumim programovat :D :D
PhosphurOS beta 5
p0tapnik
Posts: 14
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:59 pm
Location: CZ Prague

Post by p0tapnik »

Frozen-Shade wrote:cist umim (zatim) a 0.3 bude ta zakladni stabilni verze?? nebo stabilni verze bude jen 1.0?
0.3 bude zamerena predevsim na sitovani (podpora tcpip, dhcp...), 1.0 by mela byt verze, ktera bude plnohodnotnou "nahradou" za Windows NT.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests