ReactOS 4.0?

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
Trawertyn
Posts: 5
Joined: Tue May 24, 2011 2:44 pm

ReactOS 4.0?

Post by Trawertyn »

Pytanie czysto hipotetyczne i teoretyczne jak sądzicie jaka jest sznsa na ukazanie się w tym roku wersji 4.0 ?
bolescise
Posts: 19
Joined: Sat Sep 19, 2009 11:20 pm

Re: ReactOS 4.0?

Post by bolescise »

Raczej nie ma na to szansy, poza tym, to tylko numerek.. ;) Lepiej niech potrwa to dłużej, ale niech dopracują ReactOS'a aby był w miarę "stabilny". No, ale mimo wszystko 0.4.0 i tak ma być dalej wersją alpha, betą ten system na zostać dopiero od wydania 0.5.0 ;) bynajmiej tak zrozumiałem przeglądając wiki projektu. :)
ReactFan
Posts: 28
Joined: Sat Mar 02, 2013 2:07 pm

Re: ReactOS 4.0?

Post by ReactFan »

Myślę, że 4.0 w tym roku się pokaże biorąc pod uwagę aktualny postęp prac nad new_explorer szansa na Google Summer of Code 2014, być może lepiej zorganizowana zbiórka na kcikstarter bądź innym alternatywanym programie crowdfundingowym ma szanse sporo zyskać w tym roku. Może troche się rozmarzyłem, ale czymże byłby człowiek bez marzeń a przecież one się czasem spełniają. ;)
bolescise
Posts: 19
Joined: Sat Sep 19, 2009 11:20 pm

Re: ReactOS 4.0?

Post by bolescise »

Masz rację, postęp prac nad explorer_new jest wręcz ogromny, ale wydanie 0.4.0 to nie będzie tylko nowy explorer, potrzeba dopracowania większej ilości komponentów. Być może piszę trochę pesymistycznie dla Ciebie, ale staram się być raczej realistą ;) Czasem lepiej pozytywnie być zaskoczonym, niż się rozczarować ;) Mimo wszystko aktualny postęp prac nad ReactOS'em jest zaskakująco pozytywny :)
User avatar
Saibamen
Posts: 212
Joined: Mon Jul 19, 2010 11:19 am
Location: Poland
Contact:

Re: ReactOS 4.0?

Post by Saibamen »

Na pewno kickstarter w tym roku przyczyni się do rozwoju projektu - nie tylko pod względem marketingowym. Co prawda strona projektu na kicku była brzydka, ale 40% sukcesu to moim zdaniem dobry wynik.

Przypominam, że nowy explorer to nie tylko sam explorer. Do jego działania jest potrzebny nowy shell ;)
Polecam śledzić Twittera ROSa, bo tam PR Team daje najwięcej informacji odnośnie projektu. Ok. 1,5 tygodnia temu wstał z gruzów FanPage na FB, który jest uaktualniany przez Amine (jednak dalej Twitter przoduje jeśli chodzi o oficjalny kanał PR projektu).

0.4 w tym roku? Nie. Zobaczcie sobie na roadmap: https://www.reactos.org/wiki/0.4.0 oraz listę bugów przypisanych do tej wersji: https://jira.reactos.org/issues/?jql=pr ... ity%20DESC

Pozdrawiam,
Saibamen
ReactOS Forum Global Moderator
IT-Maniak.pl administrator
bolescise
Posts: 19
Joined: Sat Sep 19, 2009 11:20 pm

Re: ReactOS 4.0?

Post by bolescise »

Moim zdaniem te 40% to wręcz bardzo dobry wynik dla tego projektu ;)

Oczywiście wiem, że potrzeba napisania wielu rzeczy od nowa, lub też poprawy już istniejących rzeczy, co napisałem kierując słowa do ReactFan'a ;) Mimo wszystko aktualny postęp prac nad tym systemem jest godny podziwu :) Tak samo aktualne zaangażowanie w PR :) Na pewno pozyskane środki przyspieszą prace nad kodem, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano ;)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests