Polska wersja językowa ReactOS

Moderators: niski, Saibamen

Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

Post by Express »

Nie mogę. W całym temacie, poza jedną pozycją w layoucie forum i którymś sigiem są dwa przecinki: jeden oznacza liczbę dziesiętną, a jeden jest w tekście - też błędnie wstawiony, bo ma spacje z obu stron. O kropkach nie wspomnę nawet, o innych znakach przestankowych też nie.

Ile by ten temat treści nie zwierał - nie da się go czytać. To takie trudne - nacisnąć czasem kropkę czy przecinek?

Ja się nie lubię czepiać. Wiem, że pisze się szybko, ale dlaczego niezrozumiale? O ile łatwiej dałoby się przeczytać wypowiedź, gdyby chociaż zdania były kończone kropkami!
Eragon Argetlam
Posts: 5
Joined: Sat Sep 08, 2007 6:53 pm

Post by Eragon Argetlam »

Wież mi albo nie ale nie jesteś sam. Zacząłem wstawiać kropki . i przecinki , .
Na forum HACK.PL też ciężko jest się z tym uporać ale my do tego nie przywiazujemy zbytniej wagi do tego. Ale ok postanawiam się poprawić.

// polecam słowniki ortograficzne, oprócz przecinków i kropek ;) - aart3k
Viod
Posts: 102
Joined: Mon Dec 27, 2004 12:29 am

Post by Viod »

Dzizas ten ostatni post musiałem sobie sylabizować żeby go zrozumieć ;) ROS jest alpha softem wiec nie ma sensu go używać . Polecam małe distro Linuksa jak np DSL .
:D
januszt
Posts: 5
Joined: Thu Jul 19, 2007 5:15 pm
Contact:

Post by januszt »

Dobrze by było gdyby ktoś z tłumaczy uaktualnił na stronie głównej informację, że wersja 0.3.3 zostanie wydana w lipcu. :lol: Na anglojęzycznej wersji strony głównej jest już mowa o wersji 0.3.4, która ma zostać wydana w grudniu.
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

przepraszamy za wszelkie niedogodności ale mało co kto ma czas z obecnego teamu (przynajmniej ja), wszekich zainteresowanych pracą nad tłumaczeniami zapraszam do mnie
portals
Posts: 3
Joined: Mon Jun 18, 2007 7:12 pm

Post by portals »

Zgłaszam sie do tłumacznia strony
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Post by Pisarz »

Ja też xD A jak będzie gotowe te narzędzie do tłumaczenia ROS'a to też się zgłoszę xD
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

Witamy nowego wśród tłumaczy a mianowicie Noctivivans'a :)
Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

Aktualizacja planów

Post by Express »

Zajrzałem na stronę angielską i jednak to na polskiej jest opóźnienie - ciągle jako plan krótkoterminowy wisi wersja 0.3.4 (grudzień'07). Plan z angielski9ej strony też już nie jest dotrzymany, ale jest bardziej aktualny :)
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Aktualizacja planów

Post by Haos »

To proste, nie ma komu aktualizowac polskiej wersji strony.
saturnnkakaka
Posts: 19
Joined: Tue Jan 08, 2008 7:19 pm

Re: Aktualizacja planów

Post by saturnnkakaka »

To proste, nie ma komu aktualizowac polskiej wersji strony.
:lol: No tak tego można się było spodziewać nowe osoby zainteresowane projektem to wielki problem. Najlepiej zwinąć stronę, bo przeczesz amatorzy tylko zadają elementarne pytania a to jest irytujące :wink:
Jestem ignorantem i nie znam sie na systemach operacyjnych.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Aktualizacja planów

Post by Haos »

@saturnnkakaka

Zrobisz kiedys cos, cokolwiek dla projektu to bedziesz komentowac. Na razie jestes znany tylko z twierdzen o ReactOS ktore nie maja z prawda nic wspolnego. Teraz kolejne do kolekcji, opinia o tobie jest juz wyjatkowo dobrze ugruntowana.
saturnnkakaka
Posts: 19
Joined: Tue Jan 08, 2008 7:19 pm

Re: Aktualizacja planów

Post by saturnnkakaka »

@Haos

Nie znam dobrze angielskiego i nie umiem programować wiec nie mogę brać udziału w projekcie. Ale gdy widzę takie coś ze nie ma dla kogo aktualizować polskiej strony to muszę zareagować. Wiem ze twoje opinie są ugruntowane i że lubisz wrzucać osobą co nie dysponują twoją wiedzą.
Jestem ignorantem i nie znam sie na systemach operacyjnych.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Aktualizacja planów

Post by Haos »

Nie. Jakby ci sie chcialo przejrzec forum poza jego polska czescia, zobaczylbys ze odpowiadam na kazde pytania, powtorzone, po wielokroc powtorzone, glupie i glupsze. Nie cierpie natomiast postow w stylu:
Reactos to nie jest Science-ficition tylko coś z odległej epoki. Nie rozumiem czemu ten system nie ma wgranej obsługi (sterowników lub czegoś w tym rodzaju) by można było go wypróbować na nowoczesnym sprzęcie lub tego się nie planuje, według mnie powinno przyspieszyć rozwój tego systemu. Czy ten program w jakiejś wersji będzie obsługiwał dyski sata oraz nowoczesne procesory wielo rdzeniowe oraz pozostałe nowoczesne elementy komputera. Skoro są takie opóźnienia w wersjach (to już jest kolejna opóźniona) to mam pytanie czy będą one wychodziły w sposób progresywny (tzn. z pominięciami niektórych wersji np. po 0.3.4 wyjdzie 0.4.0) a czy wersja po wersji jeśli drugi wariant jest realny to konkurentem reactos-a będzie następca visty lub jego następca cięszko będzie ich dogonić .
Czy:
No wersje svn są swietne bez sterowników klawiatury.
Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

Re: Aktualizacja planów

Post by Express »

Jako "wątkodawca" muszę coś napisać

W środowisku OpenSource uczestniczę od lat, choć biernie (brak mi czasu i umiejętności) - tzn. obserwuję, testuję, uczę się.

Wiem, że zazwyczaj jest to praca w ramach hobby, po kilku godzinach w pracy itd.
Wiem, że łatwo zapomnieć o sprawie tak niekluczowej z punktu widzenia meritum (czyli systemu operacyjnego), jak zaktualizowanie strony.

I po to tylko napisałem to co napisałem - żeby o tym przypomnieć.
Niech to będzie mój wkład - zwracam uwagę na niedociągnięcia, których zapewne nikt nie zauważa.

Mimo, że z czasem stałem się właściwie stuprocentowym linuksiarzem i reactos pewnie mi się nie przyda to i tak trzymam kciuki za niego
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests