Page 1 of 1

Błędy

Posted: Sat Sep 05, 2009 5:03 pm
by pigmej
Witam mam parę błędów:
Włączam komputer i pisze żebym nacisnął klawisz i naciskam daje dalej aż do momentu formatu formatuje dysk C: i gdy chce utworzyć folder to pisze że nie może.Zaś jak instaluje na dysku D: pisze że nie może zainstalować bootloadera i muszę włożyć czystą dyskietkę włożyłem 5 różnych i pisze że nie znaleziono, stacja dyskietek działa na 100% sprawdzałem. Proszę o pomoc.

Re: Błędy

Posted: Sat Sep 05, 2009 5:46 pm
by ShamanPL
Którą wersję instalujesz, 0.3.10, build z svn, czy coś innego? Jeśli starszą niż 0.3.10 to pamiętaj o ograniczeniu rozmiaru partycji do 8GB. Z tego co wiem ReactOS instaluje się tylko na partycjach primary. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.reactos.org/wiki/Installing_ReactOS

Pamiętaj też że nawet jeśli robisz wszystko poprawnie to system może się nie zainstalować/działać ponieważ jest w fazie alpha.

Re: Błędy

Posted: Mon Sep 07, 2009 11:56 pm
by niski
Ten pierwszy problem (z niemożnością skopiowania plików) oznacza o ile kojarzę tyle, że partycja nie została sformatowana poprawnie - w pewnych przypadkach pomimo tego, że instalator pokazuje, że sformatował, jednak tego nie zrobił. Spróbuj zrobić format z poziomu innego systemu. Sterownik stacji też niedomaga, ale póki co nie ma komu się nim zająć :)

Jeśli jest problem z bootloaderem - być może jest pozostałość po jakimś starym (grub,ntldr), albo instalator nie może zapisać na pierwszą partycję (jak wyżej).

Jeżeli nadal masz problem z instalacją - opisz bardziej szczegółowo konfigurację.