Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Moderators: niski, Saibamen

benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by benek »

mamy KDE na windzie, ale chodzi mi o pelna implementacje, wlacznie z wygladem, w takim ksztalcie jak to jest na linuxie
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by Haos »

Cos takiego nie wchodzi w zakres tego projektu.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by benek »

Cos takiego nie wchodzi w zakres tego projektu.
ale ja sie pytalem czy jest cos takiego mozliwe do zrobienia ;) Wiadomo ze takie przedsiewziecia tylko opozniają prace, dlatego to juz lezy w kwestii dalszych dystrybucji.
lantar
Posts: 16
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:38 am
Contact:

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by lantar »

oczywiście że jest możliwe, chociaż ja osobiście uważam że system musi przede wszystkim działać a dopiero potem może wyglądać, to myślę ze już powoli możesz spróbować nauczyć się programować, żeby kiedyś w przyszłości, kiedy ukończą już jądro i system będzie już w miarę gotowy do użycia, abyś mógł zaimplementować KDE i mieć wielką satysfakcję z rozwinięcia ROSa, swojego sukcesu, i swoje nazwisko wśród programistów na stronie rosa ;)
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by TestamenT »

Można uruchomić plazmę zastępując explorera w Windowsie ale bierze tyle ramu co Firefox po wczytaniu kilku stron :)
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by benek »

Można uruchomić plazmę zastępując explorera w Windowsie ale bierze tyle ramu co Firefox po wczytaniu kilku stron :)
hmmm, moze ja czegos nie rozumiem, ale shell to chyba tylko powloka. A mi chodzi o podsystem. Moje pytanie brzmi czy jest oplacalne przerobienie KDE na potrzeby ReactOS-a? Domyslnie w Windowsie mamy 3 podsystemy: Win32, POSIX i OS/2. W ReactOS jest standardowo rozwijany Win32 ale jeszcze doszedl Arwinss. KDE moglby byc innym, ale czy oplaca sie go przerabiac w momencie gdy bylby tak powiazany z architektura linuxa ze trzeba by poswiecic mnustwo czasu? Tego wlasnie nei wiem, czy latwo, czy trudno bylo by cos takiego przeportowac.
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by TestamenT »

Nie opłaca się.
Zresztą QT do kobyła a KDE jeszcze większa i odbiło by się to na wydajności i rozmiarze systemu.
KDE jest dedykowany systemom takim jak GNU/Linux czy FreeBSD i głównie tam znajduje zastosowanie, a na Windowsie tego nie opłaca się korzystać no może poza pakietem KOffice.

Ja nie wiem czego tak ludzie uczepili się tego KDE bo podobne tematy czytałem na temat systemu Haiku który posiada własny port QT

A i gdyby kiedyś powstał system Debian GNU/kReactOS to się nie zdziwcie ^^
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by Haos »

Bylem swiadkiem wielu prob stworzenia dystrybucji ReactOSa. Najwytrwalsze wytrzymywaly nawet kilka tygodni.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by benek »

To jeszcze nie ten czas na dystrybucje. Ale sa kwestia czasu, bo na pewno pojawi sie chociazby serwerowa.
ShamanPL
Posts: 23
Joined: Thu Aug 21, 2008 10:49 am

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by ShamanPL »

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. 0.3.12 ma już brancha, więc zostanie wydany za kilka tygodni. Patrząc na listę zmian, można jasno stwierdzić że to najwięcej wnoszące wydanie linii 0.3.x, i jest duża szansa że następnym wydaniem będzie 0.4
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by kwaku1 »

ShamanPL wrote:...jest duża szansa że następnym wydaniem będzie 0.4
Jeszcze by tylko brakowało, żeby nie było, tylko na przykład 0.313. Spotykałem się już z częstym zdaniem, że numery kolejnych alf jeżeli o ROSa chodzi, to tylko numery i nic więcej. Teoretycznie tak. Żaden numer nowej jakości do działania systemu nie wniesie.
Ale jest coś takiego jak public relations. Dosyć istotna jednak sprawa. ;)
Trygon
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by Trygon »

Można by zamiast 0.3.13 ,napisać np. rewizja nr. 50801 i też by było dobrze.Ale wyznaczanie sobie ram ma sens rzekłbym psychologiczny. Oto zakończyliśmy linię 0.3 i zaczęliśmy 0.4, idzie nowe!A swoją drogą twórcy Reactos powinni się teraz skupić na lepszej kompatybilności ze współczesnym sprzętem.Choćby palący problem USB czy NTFS. Wielu potencjalnych użytkowników, jak podejrzewam bardziej wybaczyło by fakt, że zainstalowany system wysypał im się gdzieś po drodze(co przecież zdarza się i w "normalnym" systemie) niż to, że Reacto'sa nie można w ogóle zainstalować inaczej niż na maszynie wirtualnej, bo nie jest kompatybilny z współczesnymi technikami.
Trygon
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by Trygon »

Przed twórcami Reactos, Microsoft stawia nowe doniosłe zadania.Ostatnio monopolista zapowiedział ,że Windows 8 będzie nie tylko wyłącznie w wersji 64-bitowej ale także nie będzie obsługiwał BIOS a tylko nowe wspaniałe UEFI. Programiści React'osa muszą się pospieszyć.
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by TestamenT »

Nie ma się do czego spieszyć bo nie każdy będzie wymieniać kompa tylko po to aby korzystać z Windowsa 8.
Ale Microsoft ma większe plany a mianowicie chmury obliczeniowe, więc nie zdziwię się jeżeli kiedyś powstanie nowy Windows który będzie tylko i wyłącznie w chmurze.

Co do UEFI to ja tego nie czuje ponieważ ma być bardziej skomplikowane od biosu a jak coś jest skomplikowane to jest bardziej zawodne.

Jak na razie to Windows XP rządzi a to boli Microsoft jak drzazga nie powiem w czym :D
lantar
Posts: 16
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:38 am
Contact:

Re: Przestój w wydawaniu nowych wersji.

Post by lantar »

ostatnio zauważyłem znaczne zahamowanie w ilości udostępnianych trunków. nie wie ktoś z was czym to jest spowodowane?
jakaś mniejsza aktywność w projekcie?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests