Nowosci i ciekawostki

Moderators: niski, Saibamen

Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Wydanie 0.3.12

Post by Haos »

Nowe wydanie stało się faktem. Wiem, że trwało to zbyt długo, lecz mam nadzieję, iż było warto. Nie rozpisuję się, bo większość mojej pary poszła na przetłumaczenie newsa: http://www.reactos.org/pl/news_page_61.html... po coż więc pisać dwa razy o tym samym?

Przy okazji, jesli gdzies na stronie lub w tlumaczeniach znajdziecie blad, dajcie znac na forum, ircu albo w prywatnej wiadomosci do mnie czy niskiego. Z gory dziekujemy.
Trygon
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Trygon »

Na tę wiadomość czekałem od wielu miesięcy.I się doczekałem! :D .
A tak przy okazji, skoro strona ma być wizytówką React'os to może należałoby zaktualizować dane na stronie?Bo tam nadal tkwi informacja"że następnym wydaniem będzie 0.3.12" .Zresztą
nie tylko tam są nieaktualne informacje. Np. w "najczęściej zadawanych pytaniach" jest informacja dotycząca NTFS (Linuksowego sterownika NTFS),i że nie obsługuje on zapisu, co
od 2007 roku jest już nieaktualne.Może trzeba nieco odświerzyć stronkę?
Trygon
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Trygon »

Ad.Mojego wcześniejszego postu, to informacja o NTFS już została poprawiona, ale chyba bardzo
niedawno.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by benek »

Ciesze sie ze jest juz nowa wersja, choc sledze nocne wiec jestem raczej na bierzaco ;) Jezeli chodzi o szybkosc dzialania to zwiekszyla sie znaczaco, ogolnie wszystko w sumie idzie w dobrym kierunku, ale.... Co do bledow to niestety powraca jak nocny koszmar transfer w sieci i kursor myszy :( Pomijajac to ze czesto wogole siec nie dziala zaraz po uruchomieniu. Sprawdzam to na gotowych obrazach VMware. Wczoraj jak odpalilem pierwszy raz to na dzien dobry zwiecha :/ pomyslalem sobie ze niezbyt to dobrze to wrozy. Zainstalowalem firefoxa 3,6. Znowu stary blad zwiazany ze scrollem myszy i mniejszaniem i zwiekszaniem obszaru rysowania strony zamiast przesuwac suwak. Poza tym zawiesil mi sie AM po tym jak wszedlem w about. MM niestety nie jest taki jak byc powinien. Tak zawieszonego procesu nie da sie wywalic i powstaja takie okna-artefakty, ktore sa ale nie da sie z nimi nic wiecej zrobic, bo task manager nie pomaga. ehhh, szczerze mowiac przez ten prawie rok liczylem na cos wiecej, z kazdym kolejnym testowaniem nocnych mialem cicha nadzieje ze ktos zrobi rewolucje z MM-em i mile sie zaskocze, ze notorycznie powtarzane bledy beda naprawione, ale niestety tak sie nie stalo :( Coz, nie pozostaje nic innego, jak miec cicha nadzieje na lepsze jutro....
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Mozna liczyc na poprawe ale nie na cuda...
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by benek »

Na cuda nie licze, bo znam ten projekt nie od dzisiaj, ale mimo ze rozumiem ze ci ludzie robia to po godzinach, to jednak odczuwa sie pewien niedosyt kiedy nie jest tak jak byc powinno. Czasami team skupia sie na mniej istotnych kwestiach, podczas gdy krytyczne takie jak memory manager nie jest wspierane ze wszystkich sil. Od niego bedzie zalezec reputacja tego systemu. Czy bedzie powazany za stabilnosc czy ludzie machna reka bo po paru czynnosciach im przegladarka padnie. Fireball powinien wiecej wysilku wlozyc w pozyskiewanie nowcyh ludzi. Jezdzic po swiecie, negocjowac z korporacjami, pozyskiwac duza kase. Bez tego, przy takiej ilosci programistow, nie mamy szans w wyscigu z Microsoftem. :roll:
smolek
Posts: 22
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:44 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by smolek »

Zauważyłem pewną rozbieżność pomiędzy polską i angielką wersją strony. Mianowicie na polskiej pisze, że najbliższym wydaniem będzie 0.4.0 a w wersji anglojęzycznej pisze 0.3.13. Zdałoby się wyprostować tę rozbieżność.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Team nie jest w stanie skupic sie na menedzerze pamieci, bo jedynie 2-3 osobny maja o tym wystarczajace pojecie by cokolwiek w nim zmieniac. Z czego jedna tylko tak na prawde jest w stanie go rozwijac. Na to by jezdzic po swiecie i negocjowac z korporacjami potrzeba zarowno pieniedzy jak i pozycji. Tak wiec tkwimy na razie w pewnego rodzaju blednym kole, z ktorego nie ma latwej drogi wyjscia.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by benek »

Kiedys juz byl poruszony temat ludzi w teamie, ale widac powrocil, bo to wazna sprawa. Oczywiscie masz racje z tym ze bardzo trudne jest oprogramowanie mm-a. Pytanie skad mozna takich ludzi wytrzasnac? Jak do nich dotrzec? Moze to by byl dobry pomysl jakby team zapuscili sie na portale developerskie. Nie zaprzeczysz przeciez ze marketingu to wogole my nie mamy, a przeciez mozna napisac od czasu do czasu artykul na codeproject na przyklad. Wzialbym sie za to juz dawno, ale moj angielski kuleje wiec wiecjej przynioslbym wstydu niz pozytku :oops:
dj_pajak
Posts: 15
Joined: Fri Aug 13, 2010 1:14 pm
Location: Chmielnik/Kielce

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by dj_pajak »

http://svn.reactos.org/svn/reactos?view ... sion=49275

- Można zmieniać rozdzielczość bez ponownego uruchamiania(niestety suwak z rozdzielczościami trzeba przesuwać klawiaturą bo myszką nie da rady)!
- Zniknął problem z niebieskimi ikonkami! :)
- niestety wywala się częściej od poprzednich buildów (tuż po pojawieniu się pulpitu ale to nie jest reguła);/
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Wywala sie? Jak i na czym? Mozesz zaraportowac blad?
dj_pajak
Posts: 15
Joined: Fri Aug 13, 2010 1:14 pm
Location: Chmielnik/Kielce

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by dj_pajak »

Po prostu w trybie Debug się zawiesza a w normalnym Blue Sreen. Zgłoszę ;)
raficzek74
Posts: 3
Joined: Sun Oct 10, 2010 5:41 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by raficzek74 »

Może piszę w niewłaściwym dziale, ale mam małe pytanko. A mianowicie testuję build 0.3.12 na QEMU i zauważyłem brak ikonki "Kosz", czy to normalne, czy w realu będzie ona widoczna? Mam już bebechy kompa pasujące do React OS, tylko czekam na obudowę do niego, bym mógł go testować w realu. Póki co dajcie mi jakąć sensowną odpowiedź.

P.S. Gdyby coś to przenieście mój post do właściwego działu.
dj_pajak
Posts: 15
Joined: Fri Aug 13, 2010 1:14 pm
Location: Chmielnik/Kielce

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by dj_pajak »

Czyli zbadałem sprawę dokładniej i ReactOS zawiesza się po instalacji sterownika AC97_vbox: #5697
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Prosilbym otwierac stosowne tematy miast wszystko tutaj...

@dj_pajak

odpisalem ci w sprawie tego buga na priv i w bugzilli. czy instalujesz guest addons?

@raficzek

Moglbys zrobic zdjecie ekranu, wrzucic gdzies i podeslac zdjecie na prv? Co do testow na prawdziwym sprzecie to bez odbierania logow dbg nie ma to duzego sensu. A do logow potrzebujesz drugiego kompa i stosowny kabel - com do com (null modem) lub com do usb. Maszyna testujaca ROS musi miec port COM.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests