programowanie

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
lantar
Posts: 16
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:38 am
Contact:

programowanie

Post by lantar »

czytając jeden z tematów przyszło mi do głowy, czy nie zrobić lekkiego offtopu i nie zapytać czy nie zna ktoś jakiegoś dobrego kursu z którego można by się nauczyć programować. albo czy nie chciałby się podjąć stworzenia takowego.
mogłoby to pomóc użytkownikom którzy codziennie tu zaglądają a nie mają co robić, pomóc pojąć sztukę programowania i w przyszłości włączyć się w projekt.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: programowanie

Post by benek »

wystarczy wpisać w google - programowanie i w pierwszych watkach mozna sie dowiedziec co to za proces i z jakich narzedzi/jezykow mozna skorzystac takze nie wiem czy jest sens tutaj umieszczanie tych materialow a szczegolnie pisanie ich i powielanie tego co juz ktos kiedys zrobil. No nie wiem, moze ktos uczynny sie podejmie... :)
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: programowanie

Post by TestamenT »

Na początek można poczytać to http://pl.wikibooks.org/wiki/C
No ale do programowania trzeba czuć pasje bo inaczej klozet :D
SuperDog
Translation Team
Posts: 124
Joined: Tue Mar 04, 2008 2:52 am

Re: programowanie

Post by SuperDog »

Obawiam się, że zupełny laik nie ma tutaj czego szukać. Pułap wymagany by wnieść coś wartościowego do kodu jest na prawdę wysoki, mówimy przecież o systemie operacyjnym. Trening takiego laika może natomiast trwać latami, bo programowanie to bardzo szeroka dziedzina i nie wystarczy tutaj znajomość składni C - wiem bo sam jestem doświadczonym programistą.
Nie mniej jednak od reguły zawsze są wyjątki i na pewno znajdą się osoby, które dzięki silnej woli i ponadprzeciętnej inteligencji mogą przerobić materiał w znacznie krótszym czasie, lecz jest to odsetek.
Trygon
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 5:43 pm

Re: programowanie

Post by Trygon »

Masz rację,laikowi łatwo nie będzie, zwłaszcza , że język C (czy jego jego pochodna C++) zawiera wiele
zdradliwych pułapek dla poczatkującego programisty(mówię to jako "wychowany" na Pascalu informatyk).
Ale od czegoś trzeba zacząć.To dobrze, że ten projekt inspiruje rózne osoby do zgłębiania zasad programowania. Kolega, który założył ten wątek, stwierdził ,że nie chce tracić czasu i sam chce się
nauczyć programowania aby w przyszłości przyspieszyć projekt Reactos. Życzę mu powodzenia.Oby takich osób było więcej
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Re: programowanie

Post by .aart3k »

Pierwsze osiągnięcie jakie należy zdobyć to pewien specyficzny sposób postrzegania świata, typowy dla programistów.
Potem to już kwestia czasu i chęci - innych granic nie ma - żeby pisać rzeczy choćby dla takiego ReactOS'a.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests