Mix ReactOS oraz Win

Moderators: niski, Saibamen

swiftgeek
Posts: 2
Joined: Sun Jun 21, 2009 8:01 pm

Mix ReactOS oraz Win

Post by swiftgeek »

Ktoś próbował tworzyć mix binarek ReactOS i Windows aby osiągnąć jakąś przyzwoitą funkcjonalność? Chyba kiedyś takie rzeczy robiło się z wine (a obecnie z DX).
Jeśli nikt nie próbował to... której wersji windows powinienem użyć? 2k czy XP?
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Haos »

Mozesz sprobowac, ale nie sadze by cos z tego wyszlo. Oczywiscie, kazda binarka ROS winna pracowac w XP... ale to tylko teoria. Windows zawiera wiele nieudokumentowanych funkcji i struktur, do tego dochodza roznice w samym kompilatorze. Z drugiej strony wszystkie binarki typu redistributable (msvcrt, mfc, directx, .net. itp) powinny docelowo dzialac w ReactOS.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Pisarz »

Próbowałem kilka dni temu niektóre przerzucić, ale WordPad błędy wywalał.
Ale ogólnie dałoby się, bo sam działam na niektórych ReactOS'owych dllach na swoim Windowsie (d3d8.dll itp.).
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Haos »

O czym nei musisz sie chwalic, jako ze jest to zlamanie postanowien licencji.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Pisarz »

Niektóre programy nie działają mi z oryginalnymi dll'ami, niektóre gry też (np. Starfleet Command 3). Poza tym nigdy nie przejmowałem się tymi postanowieniami licencji, nigdy ich nie przeczytałem.
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by TestamenT »

jądro windowsa XP zajmuje ok 100mb podmieniłem je w wine i nic to nie zmieniło a jeżeli podmienić je w ReactOS to tank naprawdę byłby to windows z nakładką ReactOS ale tego to akurat nie sprawdzałem.
Zresztą poco sobie psuć ReactOS :D
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Haos »

Jadro XP zajmuje pare mb i nazywa sie ntoskrnl.exe...
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by TestamenT »

To widocznie to co mam to super skrojony Windows :)
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Pisarz »

Poza ntoskrnl.exe do jądra powinniśmy zaliczyć wszystkie biblioteki potrzebne do uruchomienia takowego.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Haos »

Nie pisarz. Jadro to jadro. Istnieje jako pojecie w Inzynierii Systemow Operacyjnych, ma okreslone funkcje i zastosowanie. Biblioteki to biblioteki a sterowniki to sterowniki, nie mozna wrzucac tego do jednego worka.
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by TestamenT »

To tak jak by nazywać Linuksa systemem operacyjnym :)
asd1!
Posts: 21
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:24 pm

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by asd1! »

Również chętnie zmiksowałbym te systemy - mam win2k i nie wszystkie gry pisane dla XP chodzą mi pod tym systemem a skoro ReactOS jest po części złączony z Wine powinny działać (np. Sam i Max - na 2k nie działa a z tego co wiem pod wine - tak)
Jakie komponenty ReactOSa mogę dodać do Windy? (nie mam możliwości zainstalowania ReactOSa - mam laptop z zepsutym napędem).
Explorera już próbowałem ale nie działa PPM :(
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by Haos »

Niestety, musisz sprawdzic sam, na wlasna odpowiedzialnosc. Z win2k bym nie mieszal, jedynie co mozna z 2003, ewentualnei xp probowac.
KuFeL
Posts: 2
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:31 pm

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by KuFeL »

Na wikipedii można przeczytać że można podmienić jakieś pliki (notifyhook.dll i gdiplus.dll) i dostaje się obsługę wielu pulpitów. Niestety nie wiem gdzie je wrzucić. Dałoby radę to zrobić na Win 7?
niski
Translation Team
Posts: 9
Joined: Thu Jan 03, 2008 1:52 pm
Contact:

Re: Mix ReactOS oraz Win

Post by niski »

Same dll-e pewnie do Windows\system32... Ale biblioteki nie wystarczą, na wiki jest mowa o skopiowaniu explorera, a zakładam, że chodzi Tobie o obsługę kilku pulpitów w interfejsie z 7, czego nie osiągniesz w ten sposób.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests